Kontakt

Classic Mustang

 

Vitajte na stránke ClassicMustang.sk, stránke venovanej nadšencom Mustangov ale aj iných poctivých amerík. Prvé zmienky o ClassicMustang sa viažu k začiatku roka 2005, presnejšie k 14.februáru, kedy CM doménu nechal zaregistrovať Maroš Lorenz.

Asi o dva mesiace nato som natrafil na jeho stránku. Zo stretnutí s Marošom, vzišli staré známe pizza-zrazy, na ktorých sa ku nám neskôr pridal Vojto, Juraj, Karol K. a ďalší. Okolo CM stránky a pizza-zrazov sa v roku 2006 zrodila komunita majiteľov a priaznivcov Mustangv na Slovensku. V roku 2007 bola CM stránka domovom rodiaceho sa Mustang Clubu Slovakia (zakladatelia MCS: Maroš Lorenz, Peter Gábriš, Juraj Petráš a Vladimír Grosch). O rok neskôr už existovali dve samostatne žijúce stránky, klubová a CM.

Nasledujúci rok sa pre nezhody v smerovaní a hlavnom ponímaní MCS sa s klubom rozlúčil Maroš a o niečo neskôr aj Peťo G.

V súčastnosti je ClassicMustang záležitosťou týchto dvoch, ich priaznivcov a kamarátov. Podieľame sa na organizovaní tradičného Stretnutia Mustangov v Nitrianskom Rudne, pravideľne od 2007. Našim plánom do budúcna, je vytvorenie podmienok, pre rozvoj Mustangov (a iných amerík) na Slovensku, poskytnutie vhodného priestoru, zastrešenie majstrov, nadobudnutie skúseností a ich dostupnosť pri renováciách plus aktivity okolo toho všetkého v mene US-Cars.

Na záver chceme privítať všetkých nadšencov, majiteľov a fanúšikov amerík, obzvlášť tých, ktorí sa dobrou radou a vedomosťami chcú podieľať na rozvoji kultu amerík na SK. 
 

Maroš & Peťo G.

 

-   V roku 2014 som sa s kamarátom Karolom K., s Jurajom V. a  Peťom K. zučastnili v USA osláv 50.Výročia zrodu Legendy.  S Karolom K. sme si tento trip výdatne ochutili aj 4500 míľovou jazdou zo západného pobrežia na východné v novom Mustangu a v spoločnosti posádok "Mustang across America" drive.

V Dallase,TX sme sa dokonca stretli s posádkami a našimi starymi znamymi z MCS.

Nášho výletu sa mal pôvodne zúčastniť aj Maroš. No nevyšlo mu to... a odvtedy sa to s nim vlečie :(. 

     Ďalšia pohroma sa stala 06.06.2015, kedy nás opustil, môj veľmi dobrý kamarát, Maťko "Demo" Demovič (†30r.) po tragickej nehode na motocykli :(((. Jeho náhly odchod mnohých silno zasiahol a mňa zarmútil natoľko, že som zbytok sezony úplne vypustil... a neveril ničomu.

Bez Maťka už pre mňa "tie naše" zrazy (N.Rudno & NAAF v Komárome) už nikdy nebudú to pravé :(((.

     Začiatkom roku 2016 sa lámalo rozhodnutie či sa presťahujem do CZ za mojou milovanou, alebo či sa ona presťahuje za mnou. Aktuálne skúšame šťastie v pre mňa známom prostredí... a tak som si dovolil oprášiť aj niektoré aktivity ohľadom Mustangov a spomienok na staré dobré časy. 

Zahájila sa renovácia ´68 Coupe GT/CS, nato som pustil z rúk ´73 Dodge Coronet Wagon, ´67Convertible V8-289 "Raven Black", ako aj jedinečné Coupe 1964 s motorom I-170 a výrobným číslom #100837.

Na druhú stranu, mi na sklonku roku pribudnú iné dva zaujímavé kúsky z r.1965.

Pridané  11.Nov.2016.

Peťo G.