Písal sa Apríl 1964, boli dva týždne pred veľkolepým nástupom Mustangov na trh, keď si kapitán Stanley Tucker (33.r), pilot pochádzajúci z mesta Saint John, provincia Newfouland and Labrador - Kanada, všimol u miestneho dealera Georgia Parson Ford bieleho Mustanga kabriolet. Tento Mustang bol práve na predvádzacom turné po Kanade. Keď Tucker zbadal Mustang vo farbe Wimbledon white okamžite sa rozhodol pre jeho kúpu, napriek tomu že si chcel pôvodne kúpiť Pontiac. (Dodnes je nepochopitelné, že si Ford lepšie nestrážil tak dôležitý kus a že dealer predal vystavený exemplár # 5F08F100001.) Kapt. Stanley Tucker sa tak stal prvým majiteľom Mustanga v Severnej Amerike.
Predstavenstvo firmy Ford pôvodne plánovalo priniesť toto vozidlo späť domov a vystaviť ho v podnikovom múzeu. S.Tucker mal ale iné plány. Odmietol ho predať nazad firme Ford. Spoločnosť sa však nevzdávala a pokračovala vo vyjednávaní a o dva roky neskôr uzavreli dohodu, že ak bude súhlasiť s vrátením Mustanga, dostane namiesto neho Mustanga so sériovým číslom 1,000,001 a s akoukoľvek výbavou akú si vyberie.
Akonáhle sa miliónty kus Mustanga dostal z výrobnej linky kap. Stanley sa vzdal svojho Mustanga, ktorý mal najazdených 10,000 míľ a presedlal na plne vybavený kabriolet 1966, vo farbe Siver Frost, Deluxe čierny interiér, jeho výbava obsahovala motor 289-4V, prevodovku Cruise-O-Matic, klimatizáciu, diskové brzdy, kazetový prehrávač, Rally-Pac a štýlové zliatinové disky. Kapitán Tucker jazdil s týmto vozidlom po celej Kanade a na karibskom ostrove Antigua. Predal ho o päť rokov neskôr.
Prvý Mustang je momentálen vystavený v múzeu Henryho Forda v meste Dearborn, štát Michigan. Osud miliónteho kusu nie je verejnosti známy.
(voľný preklad z knihy: Mustang Forty year history, David Newhardt & Lou Dzierzak)